čtvrtek 2. července 2009

Páteční klub pleteníAch jo..to jsem si zase jednou dala :)..... Kdo má rád film Ocelové magnolie, ocení i román Páteční klub pletení od Kate Jacobs. Půjčila jsem si ho náhodou, aniž bych předem měla jakoukoli potuchu, oč v knize půjde. Název ve mě evokoval Ovčí babičku Jiřiny Bohdalové :). Opak byl pravdou.
Nádherná knížka, u které mi vadil jen úsečný styl krátkých vět. Ale přes to jsem se přenesla, když mě vtáhl strhující děj se šokujícím koncem.
Hlavní hrdinka Georgia žije s dvanáctiletou dcerou Dakotou v New Yorku, kde vlastní obchůdek s pletacími potřebami. Dakotin otec ji opustil ještě před narozením dcery, bál se, co řekne společnost jejich vztahu, je totiž černoch.
Během těchto let se Georgii podaří vybudovat slušnou klientelu ve svém obchodě, má oporu v blízké přítelkyni, starší vdově Anitě. V obchodě se rozjíždí páteční kluby pletení, kdy se schází Georgiiny klientky, aby společně konzultovaly své pletací umění. Z těchto setkání se rodí velké přátelství mezi pletařkami.
Pohodu naruší James, Dakotin otec, který si uvědomil své pochybení a snaží se napravit, co zkazil. Do děje zasahuje i bývalá Georgiina přítelkyně Cat, která se provdala za bohatého muže a své postavení dává znát nejen Georgii.
Jak vše dopadne? Velmi překvapivě a zároveň smutně. Holt, není v životě jen posvícení :(.
Proč jsem na začátku zmínila právě film Ocelové magnolie? Protože ho tento román hodně připomíná. Navíc jsem se dočetla, že ve filmovém ztvárnění této knížky by hlavní roli Georgie měla hrát Julia Roberts, o které je v knížce malá zmínka :). J. Roberts si zahrála i ve výše zmíněném snímku.
Kate Jacobs vydala i pokračování Pátečního klubu pletení, děj se točí kolem již dospělé Dakoty.
Máme se tedy na co těšit.

2 komentáře:

  1. Dobrý den,nevíte jestli už ten film natočily?Byl by super,kniha mě nadchla,jsem pletařka,tak jsem to ocenila moc.Děkuji Malá

    OdpovědětVymazat
  2. Tak to nevím, zatím jsem o tom nic nečetla ani neslyšela.

    OdpovědětVymazat