úterý 20. srpna 2013

Potok stínů
Čerstvá čtyřicátnice Valerie se těší na oslavu svých narozenin s přáteli. Chce zapomenout na manžela Evana, se kterým se rozvádí a přijít na jiné myšlenky. Ten se chystá prožít víkend v horách se svou novou snoubenkou Jennifer a dcerou Brianne. Plány se hroutí jako domeček z karet, Evan je odvolán do práce a prosí Valerii, aby Jennifer a Brianne na výlet doprovodila místo něj. I přes to, že se Valerie stále nemůže přenést přes manželovu zradu a vůči své sokyni cítí žárlivost, s nápadem souhlasí. Doufá, že by výlet mohl zklidnit napjaté vztahy mezi ní a pubertální dcerou, které je šestnáct let a má pocit, že jí patří svět.

Třem ženám dělají doprovod Valeriini nekonvenční přátelé starožitnice Melissa a gay James. Ani po příjezdu do hor nic nevychází tak, jak by si Valerie přála. Všechny pokoje jsou obsazeny, takže jsou nuceni obývat jedno společné apartmá. Brianne si zjevně rozumí víc s Jennifer než s vlastní matkou. Napětí mezi nimi se stupňuje a když Brianne jednoho dne zmizí, z výletu se stává boj o holý život, protože v místních lesích řádí dvojice psychopatických vrahů...
Vždycky se těším na každou novinku od Joy Fieldingové. Líbilo se mi všechno, co u nás vydala. Bývá to tak, že s každou další knížkou se autor většinou horší, ale u ní to tak není. 
I Potok stínů je děsně napínavý, i když znáte vrahy, kteří se proplétají celým příběhem, umí autorka překvapit a vygradovat děj tak, že nevíte, jak to vlastně je. Prostě psychárna, která se vám zažere pod kůži. Doporučuju.

1 komentář:

  1. Souhlasím!!! Úžasná knížka!!
    Podle mě nejlepší od J.Fieldingové :)

    OdpovědětVymazat